5 sprawdzonych sposobów, żeby zasnąć

5 sprawdzonych sposobów,  żeby zasnąć

 

Sen jest jedną z najbardziej podstawowych potrzeb ludzkich obok jedzenia i picia. Tymczasem wiele osób narzeka na trudności z zasypianiem. Dotykają je nawet wtedy, gdy są zmęczone i odczuwają senność. Co robić, jeśli ten problem dotyczy także Ciebie?

Oto 5 sposobów, które skutecznie ułatwią zasypianie:

 

5 sprawdzonych sposobów, żeby zasnąćWyciszenie się

Jedną z przyczyn problemów ze snem jest napięcie emocjonalne. Przed położeniem się do łóżka spróbuj się wyciszyć. Unikaj nerwowych sytuacji, kłótni, staraj się nie myśleć o trapiących problemach i nieprzyjemnościach, które spotkały Cię minionego dnia czy stresujących momentach, które czekają Cię nazajutrz. Silne emocje wywołane oglądaniem mrożącego krew w żyłach horroru czy chwytającego za serce dramatu również utrudnią zaśnięcie.

 

 

 

5 sprawdzonych sposobów, żeby zasnąćDotlenienie organizmu

Problem z zasypianiem może wynikać z niedotlenienia organizmu. Nie trudno o nie, jeśli spędzamy całe dnie w zamkniętych, dusznych pomieszczeniach: w pracy, na uczelni, w domu. Dlatego przed pójściem spać, warto wybrać się na krótki, chociaż 15 – minutowy spacer. Wieczorne wietrzenie sypialni, pomieszczenia, w którym śpimy jest kolejnym dobrym sposobem na problemy z zasypianiem. W ciepłe, letnie dni uchylone okno można śmiało pozostawić na całą noc.

 

 

 

 

 

 

5 sprawdzinych sposobów, żeby zasnąćKubek melisy i rezygnacja z kawy

Każdy zapewne słyszał o leczniczych właściwościach melisy. Zioło stosowane jest między innymi na uspokojenie nerwów i problemy ze snem. Aby szybko zapaść w sen, zalecane jest wypicie melisy tuż przed udaniem się na spoczynek. Melisa sprzedawana jest w formie saszetek w aptekach, sklepach zielarskich, a nawet w supermarketach. W tych ostatnich jest dostępna również świeża w doniczce. Jednocześnie w godzinach wieczornych kategorycznie należy zrezygnować z picia kawy. Nie od dziś wiadomo, że zawarta w kawie kofeina ma działanie pobudzające i zaburza wydzielanie melatoniny – hormonu odpowiadającego za sen.

 

 

 

5 sprawdzonych sposobów, żeby zasnąćOdpowiednie wyposażenie sypialni

Blokadą utrudniającą zasypianie jest docierające do wnętrza sypialni zza okna lub z innych pomieszczeń światło. Aby zasnąć, zadbaj o rolety okienne lub zasłony – najlepiej w ciemnym kolorze, z grubszego materiału. Bardzo dobrze, jeśli drzwi do Twojej sypialni posiadają jedynie niewielką, matową szybę. Idąc spać należy je oczywiście zamknąć – zwłaszcza, jeśli w pozostałej części mieszkania krząta się jeszcze któryś z domowników. Urządzając sypialnię, warto zrezygnować z pewnych kolorów. Ściany pomarańczowe, żółte czy czerwone nie są najlepszym rozwiązaniem – kolory te działają pobudzająco. Dobrym wyborem będzie natomiast farba lub tapeta w kolorze, np. fioletowym.  

 

 

 

5 sprawdzonych sposobów, żeby zasnąćRelaks

Gdy powoli zbliża się pora snu, odłóż na bok codzienne obowiązki i postaraj się chwilę zrelaksować. Może w tym pomóc, np. spokojna, kojąca muzyka lub książka. Pamiętaj jednak, że literatura czytana do poduszki nie może być ciężka – jeśli jesteś miłośnikiem literatury okresu II wojny światowej, pamiętniki więźniów obozów koncentracyjnych przed snem odpadają!

WYPRÓBUJ ROZWIĄZANIA DZIĘKI KTÓRYM ZAŚNIESZ SZYBKO JAK DZIECKO

dowiedz się więcej  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Comment
  1. Coś idealnego dla mnie. Ostatnio mam straszne problemy ze snem

    świetny post! Cudne zdjęcia!

    blog

Leave a reply