akcesoria do biegania

Akcesoria do biegania

Przydatne akcesoria do biegania

Bieganie to najprostsza forma aktywności fizycznej dostępna dla prawie wszystkich. Nawet proste spacery na świeżym powietrzu przynoszą niesamowite korzyści, niezależnie od płci, wieku i początkowego przygotowania. Ale radość może zostać przyćmiona przez wiele czynników niezależnych od osoby. Pory roku, opady, wiatr, zmierzch mogą pozbawić przyjemności z biegania. Ale dobrze dobrane akcesoria dla biegaczy, wręcz przeciwnie, mogą sprawić, że trening stanie się bardziej efektywny i przyjemniejszy.

Pierwszą i najważniejszą rzeczą dla biegacza jest wygodna odzież, buty, czapka i rękawiczki. Odzież powinna zapobiegać zarówno nadmiernemu przegrzewaniu, jak i hipotermii. Bardzo ważne jest to, aby pochodziła z naturalnych materiałów dobrze wchłaniających wilgoć. Wygodna kamizelka z kieszeniami będzie mile widziana podczas biegu. W kieszeniach można umieścić telefon, klucze do mieszkania, kartę kredytową, kilka banknotów. Każdy biegacz nie może obejść się akcesoriów wymienionych poniżej.

 

1. Pas do biegania

Odzież do biegania zazwyczaj nie ma wielu kieszeni, a te, które są do niej przeznaczone, mogą zmieścić tylko klucze. Wszystkie te przydatne rzeczy można umieścić w pasie. Modele pasa do biegania z kieszenią, rozciągają się do rozmiarów przedmiotów, które są w nią wkładane. Są ściśle przylegające do ciała i nie powodują żadnego dyskomfortu podczas ruchu. Elastyczny pas nie ogranicza i nie krępuje ruchów.

Wygodny pas do biegania nie uciska, nie ślizga się i nie powoduje podrażnienia skóry. Można włożyć do niego wszystkie małe rzeczy potrzebne podczas biegania. Istnieją modele wodoodporne. Dostępna jest także wersja paska z butelkami do biegania, które każdy biegacz musi zabrać ze sobą.Taki pas nie jest elastyczny, jest zakładany na talię, zapinany na rzepy.

Przykładowe pasy do biegania znajdziesz tutaj>>

 

2. Zegarek sportowy z GPS i pulsometrem

akcesoria do biegania

Do najważniejszych akcesoriów do biegania należy zegarek sportowy z GPS i pulsometrem. Liczby pozwalają wyznaczać mierzalne cele i śledzić postępy w ich kierunku, kontrolować proces i motywować samego siebie. Akcesoria takie ja zegarek pozwalają w dowolnym momencie zobaczyć swoje tempo i inne wskaźniki, bez odwracania głowy. W zależności od modelu istnieje kilka ustawień, możliwość odbierania danych z monitora tętna, monitor pracy serca. Ważne jest śledzenie postępów i ocena stanu fizjologicznego biegacza.

Przydatną funkcją jest kontrolowanie tempa i częstości akcji serca. Można tak ustawić zegarek, aby po zwiększeniu niektórych wskaźników dał on sygnał. Nawet najprostsze zegarki w tym zakresie są znacznie wygodniejsze niż programy telefoniczne, ponieważ są specjalnie dostosowane do biegania. Zegarek do biegania jest odporny na warunki atmosferyczne, wodoszczelny można go bez problemu uruchomić w deszczu.

Wybierz zegarek idealny dla siebie tutaj>>

 

3. Uchwyt na smartfona na rękę

Gdy ktoś lubi korzystać z aplikacji mobilnych lub słuchać ulubionej muzyki w telefonie, uchwyt na smartfona na rękę będzie odpowiednim wyborem. Jego średnicę można łatwo regulować za pomocą rzepa, jest łatwy do czyszczenia, a nawet ma małą kieszonkę na pieniądze i inne drobne rzeczy, których można potrzebować podczas biegania.

Zobacz jak wygląda taki uchwyt, opaska tutaj>>

 

4. Gogle do biegania

Wiele osób nie docenia znaczenia okularów podczas biegania, ale w rzeczywistości te akcesoria do biegania rozwiązują wiele problemów. Jeśli wybierze się je niepoprawnie, można napotkać takie problemy, jak dyskomfort i słaba widoczność, itp. Ale na rynku dostępne są wysokiej, jakości gogle do biegania dające ochronę przed promieniowaniem UV, a także ochronę przed wiatrem, pyłem, owadami, gałęziami, piaskiem. Ponadto, dzięki użyciu specjalnych filtrów, można poprawić widoczność w nocy i w czasie mgły.

Wygodne gogle do biegania znajdziesz tutaj>>

 

5. Słuchawki

akcesoria do biegania

Muzyka w sporcie zwiększa wytrzymałość, o co najmniej 15%, a wraz z nią skuteczność treningu. Dlatego nie należy zaniedbywać odtwarzania ulubionej muzyki podczas biegania. Głównymi kryteriami wyboru słuchawek do biegania powinny być: łatwość i wygoda, niezawodność, izolacja akustyczna i jakość dźwięku. Dobre słuchawki powinny być ściśle zamocowane w kanale słuchowym, ale nie mogą całkowicie zatykać uszu, co jest szczególnie ważne dla biegaczy, ponieważ biegając po ulicach miasta ważne jest, aby reagować na ruch pojazdów.

Największy wybór słuchawek sportowych do biegania kliknij tutaj>>

Akcesoria do biegania są dość zróżnicowane. Biegacze doceniają urządzenia i teraz nie wyobrażają sobie biegu bez ich używania. Wszystkie nowoczesne innowacje koncentrują się na zapewnieniu komfortu i skuteczności treningów. W każdym razie najważniejsze jest bieganie, wzmacnianie zdrowia i uprawianie sportu.

 Leave a reply