7 naturalnych sposobów na bóle stawów

7 naturalnych sposobów na bóle stawów

Nieelastyczne stawy, ból mięśni i stawów zaburzają wykonywanie codziennych czynności, a czasami wydaje się, że dolegliwości nigdy się nie ustąpią. Wielu badaczy naukowych pracowało nad najskuteczniejszymi metodami uśmierzania bólu. Okazało się, że na bóle stawów skutecznie działają naturalne sposoby niepowodujące przykrych działań niepożądanych.

  Bieganie, skakanie, wchodzenie po schodach, pozostawanie w pozycji stojącej przez długi czas to działania które w ciągu życia wystawiają stawy na najróżniejsze uszkodzenia i nadwyrężenia. Istnieją naturalne sposoby na niwelowaniu bólu stawów, dzięki którym można podnieść, jakość swojego życia.

1. Kurkumina

bóle stawów

  Naturalne sposoby zmniejszania poziomu zapalenia, znacznie niwelują ból stawów. Badania potwierdziły niesamowite właściwości kurkuminy, składnika kurkumy przyprawowej, która jest powszechnie stosowana do gotowania potraw. Kurkumina zapobiega wiązaniu substancji powodujących stan zapalny w organizmie. Warto wiedzieć, że po zażyciu kurkuminy obserwowano:

  • Zmniejszenie bólu stawów i sztywności mięśni
  • Redukcję stanu zapalnego
  • Znaczne ograniczenie stosowania leków przeciwbólowych
  • Poprawę zdrowia emocjonalnego.

2. Imbir

bóle stawów

  Imbir ma wiele takich samych właściwości przeciwzapalnych i przeciwbólowych jak kurkumina. Działa jednak na organizm w taki sposób, że zwiększa wszystkie korzyści kurkuminy. Wyniki badań wykazały, że większość chorych cierpiących na bóle stawów i bóle mięśni odczuwa znaczny spadek bólu i obrzęków po spożyciu imbiru.

 

3. Boswellia serrata

bóle stawów

  Zioło boswellia, jest darem natury dla osób cierpiących na bóle stawów. Roślina pochodząca z Indii ma silne działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne, co zapewnia znaczną i szybką poprawę zdrowia. Badania udowodniły, że spożywanie tej rośliny przez 7 dni łagodzi ból kolan i sztywność mięśni. W innym badaniu naukowcy odkryli, że boswellia hamuje produkcję kluczowych cząsteczek zapalnych, pomagając w zapobieganiu niszczeniu chrząstki.

 

4. Ananas

bóle stawów

  Ananasy były używane od wieków w celu zmniejszenia stanu zapalnego i zmniejszenia bólu stawów. Naukowcy odkryli, że enzym zawarty w ananasie, zwany bromelainą, może zmniejszyć ból, stany zapalne i skrócić okres rekonwalescencji.

 

5. Wiśnie

bóle stawów

  Jednym z najciekawszych faktów, które udało się ustalić w trakcie badań nad naturalnymi sposobami na ból stawów było potwierdzenie, że owoce wiśni zapewniają zmniejszenie poziomu bólu. Wiśnie zawierają wyjątkowe związki przeciwzapalne, które działają szczególnie dobrze w tkance mięśniowej. Według naukowców, sok wiśniowy może być bezpieczniejszym sposobem leczenia bólu stawów i mięśni, stanów zapalnych niż środki przeciwbólowe.

 

6. Napary z polskich ziół

bóle stawówbóle stawów

  1-2 łyżki pokruszonych liści borówki zalać 2 szklankami wrzątku, zaparzać przez 30 minut. Spożywać 3-4 razy dziennie po pół szklanki 20-40 minut przed posiłkiem. Doskonale łagodzi zapalenie i ból stawów.

  1 łyżkę suszonego i posiekanego ziela dziurawca zalać pół szklanki wrzącej wody. Zaparzać 20 minut i spożywać jedną filiżankę 20-40 minut przed posiłkiem. Napar złagodzić stany zapalne i ból stawów.

 

7. Rozgrzewające okłady z liści kapusty i gorczycy

bóle stawów

  Okłady z liści kapusty i gorczycy działają przeciwbólowo i przeciwzapalnie. Ważne, aby obolałym stawom zapewnić ciepło, dlatego wykonując kompresy należy je zabezpieczyć folią i kocem.

  Aby przygotować naturalny okład na ból stawów, należy przygotować liście kapusty włoskiej, usunąć z nich twarde włókna a następnie lekko rozbić tłuczkiem do mięsa. Zmiękczone liście wraz z uwolnionymi składnikami przeciwbólowymi i ściągającymi przyłożyć na stawy. Można w ciągu dnia zmieniać takie okłady nawet 3 razy. Warto zastosować kompres z kapusty na całą noc.     

  Gorczyca ma właściwości rozgrzewające a ponadto poprawia ruchomość stawów. Aby przygotować leczniczy okład należy przygotować 2 łyżki zmielonych ziaren gorczycy, które następnie trzeba zalać 1 litrem ciepłej wody i wymieszać. Kompres namoczyć w takim wywarze i przykładać na chore miejsca.Taki okład powinien pozostawać na skórze około 15 minut, po czym należy powtórnie zanurzyć go w wywarze i przyłożyć na kolejne 15 minut. W ciągu dnia można taki zabieg wykonać 4 razy. Działanie kompresu gorczycowego zniweluje ból stawów i pozwoli zapobiec rozwojowi stanu zapalnego.

Jest także wiele suplementów, kremów i maści dostępnych na rynku, które mogą wspomóc leczenie oraz złagodzić bóle stawów.

 Zobacz dostępne produkty>>Leave a reply