jak szybko zajść w ciążę

7 sposobów na płodność dla niej i dla niego

7 sposobów na płodność dla niej i dla niego – jak szybko zajść w ciążę?

Bezpłodność dotyka w dzisiejszych czasach bardzo wielu osób, zarówno kobiet, jak i mężczyzn. To bolesny moment w życiu każdej pary starającej się o dziecko, często z tego powodu rodzą się kryzysy, nieporozumienia, ludzie oddalają się od siebie, nie mogąc poradzić sobie z niemożliwością posiadania upragnionego dziecka. Bezpłodność jest stałą niezdolnością zajścia w ciążę. Może być spowodowana poważnymi chorobami układu rozrodczego kobiety lub mężczyzny albo po prostu brakiem któregoś z ważnych narządów lub przedwczesną menopauzą w przypadku płci żeńskiej. Jednak bezpłodność jest czymś nieco innym, niż niepłodność. Różnica polega na tym, że niepłodność można leczyć, natomiast od bezpłodności niestety nie ma już odwrotu. Dlatego jeśli para przez dłuższy czas nie może doprowadzić do zapłodnienia nie oznacza to od razu, że któreś z nich lub oboje są bezpłodni. Należy oczywiście skonsultować się z lekarzem, ponieważ tylko on jednoznacznie jest w stanie powiedzieć, która z tych dwóch przypadłości nas dotyczy. I gdy okaże się, że to tylko chwilowe trudności z zajściem w ciążę, można temu skutecznie przeciwdziałać. Dlatego przedstawimy kilka sposobów dla niej i dla niego, jak szybko zajść w ciążę

 

 

Dla niej

jak szybko zajść w ciążę

 1. Kontroluj wagę. Za niska lub za wysoka waga często niekorzystnie wpływa na możliwość zajścia w ciążę. Utrzymywanie odpowiedniej według wskaźnika BMI masy ciała może w wysokim stopniu pomóc w procesie starania się o dziecko. Udowodniono np., że kobietom o zaniżonym wskaźniku BMI najciężej jest zajść w ciążę.
 2. Zwróć uwagę na płyny. Gdy starasz się o dziecko, bardzo ważne jest, jakie napoje spożywasz. Najlepiej będzie, jeśli postarasz się ograniczyć do minimum picie alkoholu oraz kawy. 
 3. Dni płodne. Znajomość tego pojęcia to najbardziej podstawowy element, jeśli chodzi o staranie się o dziecko. Kobieta jest najbardziej płodna oczywiście w dzień owulacji, ale także dwa dni przed nią i jeden dzień po. Ważne jest, żeby zwracać uwagę, kiedy te dni wypadają w naszym cyklu, ponieważ to właśnie wtedy istnieje największa szansa na zapłodnienie. Warto więc zaznaczać daty w kalendarzu lub ustawiać przypomnienia w telefonie, ponieważ w wirze codziennych obowiązków oczywiście można o tym zapomnieć.
 4. Zadbaj o odpowiednie nawilżenie. Nawilżacze dopochwowe są stosowane przez dużą liczbę par, szczególnie tych, u których do zbliżenia dochodzi często. Jednak należy pamiętać, że oprócz zwiększenia przyjemności ze stosunku, mogą wystąpić także efekty uboczne, m. in. zmniejszanie żywotności plemników. Dlatego jeśli zależy ci, by zajść w ciążę, chwilowo zrezygnuj z preparatów nawilżających albo uważnie czytaj, czy nie zawierają w sobie substancji plemnikobójczych.
 5. Uważaj na pestycydy. Niestety w obecnych na rynku produktach jest ich aktualnie mnóstwo. Dlatego kobieta chcąca mieć dziecko musi zwracać uwagę na to, co je, ponieważ pestycydy widocznie zmniejszają kobiecą płodność. Należy więc stawiać na naturalne produkty i czytać etykiety w sklepie.
 6. Unikaj niezdrowych tłuszczów. Są one zawarte np. w batonikach, chipsach, ciastkach, czy daniach w proszku. Te tłuszcze powodują zaburzenia hormonalne, które wpływają na rozregulowanie owulacji.
 7. Stawiaj na białka pochodzenia roślinnego. One naprawiają to, co złego wyrządzą nam tłuszcze. Regulują owulację, dzięki czemu łatwiej będzie nam określić dokładność dni płodnych.

 

 

Dla niego

jak szybko zajść w ciążę

 1. Dbaj o odpowiednią temperaturę miejsc intymnych. U mężczyzn to szczególnie ważna procedura, jeśli zależy im, by zostać ojcem. Przegranie (w szczególności moszny) wpływa na pogorszenie się jakości plemników i zmniejszenie ich ilości. Pamiętaj, by nie zażywać zbyt często gorących kąpieli i nie trzymać laptopa na kolanach.
 2. Ogranicz alkohol. To równie istotne, jak w przypadku kobiet. Jeśli możesz, to nawet zrezygnuj z napojów alkoholowych, ponieważ ich spożywanie sprawia, że jakość nasienia zdecydowanie się obniża.
 3. Odstaw papierosy. Jeśli jesteś palaczem na stałe lub nawet tylko czasami zapalasz, żeby się odstresować – zaprzestań tego na czas starania się o dziecko. Papierosy wpływają fatalnie na każdą część naszego organizmu i nie można z tego grona wyłączyć narządów rozrodczych. Palenie sprawia, że plemników jest o wiele mniej, mogą być uszkodzone lub nieaktywne.
 4. Pamiętaj o witaminach. Tak, one również mogą wpływać na zdolność rozrodczą mężczyzny. Ważna w procesie rozrodczym jest witamina C oraz E. Posiadają one antyutleniacze, które chronią plemniki przed uszkodzeniami.
 5. Soja może być groźna? Ostatnie badania naukowe wykazały, że niestety tak. Soja oraz produkty z jej zawartością bardzo niekorzystanie wpływają na liczbę powstających plemników. Fitoestrogeny w niej zawarte obniżają zarówno poziom testosteronu, jak i właśnie męskiej płodności.
 6. Badaj się regularnie. Wizyty lekarskie i częste badania są bardzo istotne, jeśli zależy nam, by doszło do zapłodnienia. Zależy zająć się wszystkimi dolegliwościami, na których leczenie nie mieliśmy dotychczas wystarczająco czasu, ponieważ to one mogą powodować trudności w zapłodnieniu partnerki.
 7. Regularne zbliżenia. Tutaj chyba nie trzeba za wiele wyjaśniać. Oczywiście nie chodzi o to, by przez cały miesiąc działo się to codziennie, jednak co kilka dni to najlepszy sposób, by doszło do zapłodnienia. Zarówno za rzadkie, jak i za częste uprawianie seksu wpływa niekorzystnie na jakość oraz ilość nasienia. Musimy dać plemnikom możliwość do wzrostu i osiągnięcia odpowiednich parametrów. To zazwyczaj zajmuje kilka dni. 

Jak szybko zajść w ciążę?

Jeżeli więc masz trudności z zajściem w ciążę lub z zapłodnieniem – nie martw się. W pierwszej kolejności oczywiście spotkaj się z lekarzem, by móc określić istotę problemu, a potem zastosuj się do jego i naszych wskazówek, a to na pewno znacznie pomoże w staraniu się o dzidziusia. I co najważniejsze – nie stresuj się! Gdy mamy lepsze zdrowie zarówno fizyczne jak i psychiczne, wtedy mamy też lepszą płodność. Dlatego warto dbać o zdrowie i starać się aby zawsze być w dobrej kondycji. Odbierz za darmo poradnik w formacie PDF “9 kroków do lepszego zdrowia”

Tutaj  Leave a reply