badania okresowe

Jak często się badać – badania okresowe

Jak często się badać – badania okresowe

          Wizyta u lekarza to chyba ostatnia rzecz, o której myślimy w wirze codziennych wydarzeń. Czasami nawet wiedząc, że powinniśmy spotkać się ze specjalistą, stwierdzamy, że można to zrealizować w innym terminie, bo nie mamy na to czasu. Jak wiadomo, w kolejkach możemy czekać godzinami, a żeby umówić się z lekarzem zajmującym się konkretną dziedziną, trzeba rejestrować się kilka miesięcy wcześniej. Bardzo często zdarza się tak, że wybieramy się do przychodni za późno i problem okazuje się poważniejszy. Tygodnie oczekiwania, długie na kilkanaście pacjentów kolejki, dodatkowe wysokie opłaty za specjalistyczne badania – to wszystko zdecydowanie zniechęca nas do wizyt lekarskich, które jednak co jakiś czas powinny się odbywać, ponieważ dzięki nim bardzo często można wcześniej danej dolegliwości zapobiec. Najbardziej optymalnym okresem, co jaki powinniśmy udawać się do przychodni na podstawowe badania jest okres sześciu miesięcy. 

 

 

Jak ominąć kolejki do lekarza

badania okresowe

 

          Na szczęście coraz więcej placówek oraz indywidualnych pracodawców decyduje się na pakiety opieki medycznej dla swoich pracowników. Są opłacane przez daną firmę, więc wtedy badana osoba poddaje się kontroli całkowicie za darmo. Oczywiście zapewniona opieka jest prywatna. Jednak należy pamiętać, że ów pakiet dotyczy badań, a nie ciężkich przypadków, takich jak nagła operacja, komplikacje po niej lub niespodziewany uraz. 

 

          Oczywiście pakiety medyczne są dostępne również dla osób prywatnych, których miejsce pracy nie zapewnia tego rodzaju opieki. W takim wypadku są one w całości opłacane przez pacjenta, jednak mimo to stają się coraz bardziej popularne przede wszystkim dlatego, że ma się dostęp do szerokiej gamy specjalistów z prywatnych klinik, czy szpitali. Dzięki temu możemy skontaktować się z danym lekarzem szybciej, niż by to się odbywało w wypadku placówek publicznych, w których czas oczekiwania na badanie jest zdecydowanie wydłużony. Specjaliści, do jakich będziemy mieli dostęp przy takich pakietach, to m. in. interniści, ginekolodzy, okuliści, laryngolodzy, neurolodzy, ortopedzi, czy kardiolodzy. Oferty są naprawdę imponujące, chociaż oczywiście ostatecznie zależą indywidualnie od firmy, w jakiej postanowimy w dany pakiet się zaopatrzyć. Bardzo często firmy oferują osobne pakiety np. dla dzieci, osób starszych lub kobiet w ciąży. Jednak wybierając daną ofertę, musimy najpierw zorientować się, czy zapewnia ona dostęp do lekarzy, na których opiece najbardziej nam zależy, jaki jest mniej więcej czas oczekiwania na daną wizytę oraz ile to wszystko łącznie kosztuje. Wiedząc to, możemy wybrać tę, która będzie w 100% odpowiadać naszym oczekiwaniom.

 

          W dzisiejszym zabieganym świecie bardzo ciężko nam jest dbać o własne zdrowie, jednak pakiety opieki medycznej to pomocna dłoń wyciągana w naszą stronę. Zakupując któryś z nich możemy być pewni, że zostaniemy rzetelnie i kompleksowo zbadani niemalże w każdej dziedzinie. Pamiętajmy o regularnych badaniach, ponieważ czasami mogą nawet uratować życie nam lub komuś z naszych bliskich. Powiedzmy tak profesjonalnej opiece. Więcej na temat pakietów medycznych dowiesz się tutaj>>Leave a reply