5 prostych sposobów na czyste powietrze w domu

5 prostych sposobów na zdrowe powietrze w domu

  Głównym czynnikiem zanieczyszczenia powietrza w pomieszczeniu jest kurz. Najpoważniejszym niebezpieczeństwem dla zdrowia ludzkiego jest powietrze w zamkniętych pomieszczeniach, gdzie nie jest ono czyszczone. Nie wiedząc o tym, tworzone jest zatrute powietrze, szkodliwe dla zdrowia. Obejmuje mikroskopijne włókna tekstylne, zarodniki grzybów i pleśni, cząstki skóry, bakterie, pyłki roślin, uliczną sadzę, małe roztocza i produkty ich życiowej aktywności. Zatrute powietrze jest w połowie złożone z najsilniejszych alergenów, które mogą powodować alergiczny nieżyt nosa, zapalenie oczu, kaszel, podrażnienie skóry, a nawet astmę. Aby zadbać o zdrowy styl życia należy pozbyć się ich ze swojego otoczenia.

  Alergia to zwiększona wrażliwość organizmu ludzkiego na obce substancje, które dostają się do organizmu z zewnątrz przez skórę, błony śluzowe i krew lub powstają w samym ciele. Tak, więc w trosce o zdrowie swojej rodziny trzeba poznać sposoby na zdrowe powietrze w domu.

  Oprócz pyłu, zanieczyszczenia powietrza powstają w wyniku oparów kuchennych, składających się z najmniejszych kropli tłuszczu i powodujących nieprzyjemny specyficzny zapach w mieszkaniu. Palenie, a dokładniej dym tytoniowy, który może nie ulegać rozkładowi przez kilka tygodni to kolejny ważny czynnik toksyczności powietrza.

5 prostych sposobów na zdrowe powietrze w domu

 Proste przewietrzenie pomieszczenia nie ratuje sytuacji, ponieważ zimne powietrze z ulicy również nie może zapewnić wymaganego poziomu wilgotności w pomieszczeniu. Naturalne oczyszczacze powietrza pomagają zdrowo oddychać. Z tego również powodu popularność zyskuje sprzęt do oczyszczania powietrza, który jednocześnie niszczy szkodliwe bakterie, drobnoustroje w przestrzeni pokojowej i zapewnia wilgoć.

5 najskuteczniejszych oczyszczaczy powietrza to:

  • Rośliny doniczkowe
  • Czyszczenie na mokro
  • Filtry powietrza
  • Nawilżacze powietrza
  • Jonizator powietrza.

Rośliny doniczkowe – naturalne oczyszczanie

zdrowy styl życia Rośliny domowe oczyszczają powietrze i nasycają je tlenem. Każda roślina ma pewne użyteczne właściwości. Na przykład geranium ma wyjątkową właściwość niszczenia gronkowców i paciorkowców wprowadzanych do powietrza. Roślina działa antystresowo, a latem usuwa komary, muchy i muszki. Tuja i cyprys uwalniają tak wiele olejków eterycznych, że powietrze staje się prawdziwie lecznicze. A fikus Benjamin oczyszcza powietrze z cząstek fenolu i formaldehydu (gaz bakteriobójczy stosowany do dezynfekcji rur i naczyń w przemyśle spożywczym).

 

Czyszczenie na mokro

zdrowy styl życiaNie ma nic bardziej skutecznego niż banalne czyszczenie na mokro, aby odświeżyć powietrze i utrzymać korzystny mikroklimat w mieszkaniu. Najczęściej spotykana mokra tkanina zbiera setki tysięcy bakterii, mnóstwo kurzu, różne pozostałości żywności, cząstki organiczne i małe zanieczyszczenia. W rzeczywistości nie tylko myje się podłogę, myje się również powietrze. Należy pamiętać, że żaden klimatyzator nie zastąpi odkurzacza i regularnego czyszczenia na mokro.

 

 

Filtr powietrza

zdrowy styl życiaZadaniem tego urządzenia jest filtrowanie powietrza, usuwanie kurzu i szkodliwych zanieczyszczeń, jonizowanie i dezynfekcja powietrza. Dzięki specjalnym filtrom kurz, alergeny i substancje toksyczne są zatrzymywane w urządzeniu, a powietrze jest czyste i świeże. Proste filtry mechaniczne mogą pomieścić tylko duże cząsteczki kurzu, ale są bezużyteczne w zwalczaniu grzybów i pyłków roślin.

  Filtry węglowe wykazują najlepszy rezultat w oczyszczaniu powietrza, ale ich skuteczność jest znacznie zmniejszona, jeśli pracują w warunkach wysokiej wilgotności. Najnowsze filtry są w stanie zatrzymać najmniejsze cząsteczki kurzu, pyłki, trujące substancje, drobnoustroje i zarodniki. Tak, więc dla alergików jest to najlepsza opcja do pozbycia się reakcji alergicznych. Filtry do wody, które są używane w tych urządzeniach, z wyjątkiem czyszczenia, mają dodatkowy efekt, ponieważ nawilżają powietrze. Najlepsze oczyszczacze powietrza w dobrej cenie Zobacz tutaj>>

 

 

Nawilżacze powietrza

zdrowy styl życiaMożliwe jest nawilżanie powietrza w domu za pomocą specjalnego urządzenia, czyli nawilżacza. Klasyczny, najprostszy rodzaj nawilżacza oparty jest na zasadzie parowania wody. Im niższy poziom wilgotności w pomieszczeniu, tym wyższa jest jego szybkość parowania. W oparciu o zasadę czajnika, powietrze jest nawilżane parą z wrzącej wody. Jest to dość wygodne i skuteczne urządzenie. Kolejny rodzaj nawilżacza powietrza opiera się na zasadzie przekształcenia mgły wodnej. Zamiast suchego powietrza jest ono dostarczane do pomieszczenia w postaci wilgotnej mgły. Nawilżacze powietrza polecane przez fachowców znajdziesz tutaj>>

 

 

Jonizator powietrza

zdrowy styl życia Urządzenie do oczyszczania powietrza za pomocą kompleksu jonowego to złożony dwupoziomowy system czyszczący, który najlepiej radzi sobie z niszczeniem szkodliwych bakterii i drobnoustrojów w powietrzu. Co jest atrakcyjne do zastosowania w pokojach dziecięcych. Zasada oczyszczania powietrza jonami czyli tzw. jonizatorem powietrza związana jest z wbudowanym filtrem, który zaczyna gromadzić duże ilości kurzu i brudu a ogrzewanie lampą niszczy bakterie i drobnoustroje. Następnie oczyszczone i zdezynfekowane powietrze jest wypełnione ujemnie naładowanymi jonami.

  W zdrowym ciele zdrowy duch. Zdrowy duch zależy od powietrza, którym ludzie oddychają. Najmniejsze cząstki kurzu, małe owady, obce zapachy, wilgotność i temperatura wszystko to składa się na “klimat w domu”. Aby stworzyć idealny mikroklimat w mieszkaniu warto skorzystać z podanych wyżej sposobów naturalnego oczyszczania powietrza. Zdrowy styl życia to oddychanie pełną piersią w zaciszu swojego bezpiecznego domu. Najlepsze jonizatory powietrza kupisz przez ceneo tutaj>>Leave a reply