5 dobrych nawyków przed snem

Większość z nas nie raz mimo usilnych prób nie mogła zasnąć. Jeśli liczenie baranów oraz przewracanie się         z boku na bok nie pomogło problemem mogą być złe zachowania przed pójściem spać, dlatego warto poznać      5 dobrych nawyków przed snem:

 

 

1. Odłóż telefon godzinę przed snem

5 dobrych nawyków przed snemJuż niejedno badanie pokazało, że wpatrywanie się w ekran smartfona lub komputera zaraz przed snem źle wpływa na jakość naszego snu oraz na to czy budzimy się wyspani czy nie. Niebieskie światło emitowane z ekranu jest odzwierciedleniem światła dziennego i daje mózgowi znak, żeby nie produkował melatoniny, czyli hormonu odpowiedzialnego za sen. Dlatego jest nam ciężej zasnąć i budzimy się zmęczeni

 

 

 

 

 

2. Bądź aktywny fizycznie

5 dobrych nawyków przed snemWysiłek fizyczny kilka godzin przed snem sprawi, że będziemy znacznie bardziej zmęczeni oraz nasz mózg będzie bardziej dotleniony, dzięki czemu szybciej zaśniemy, co będzie skutkowało większą ilością energii rano.

 

 

 

 

3. Wypij szklankę wody przed snem

5 dobrych nawyków przed snemSzklanka wody przed snem pomoże,  jeśli masz problem z jedzeniem przed snem, spowoduje, że będziesz czuł mniejszy głód, a także oczyści organizm z zebranych w ciągu dnia toksyn.

 

 

 

 

 

4. Nie pij alkoholu przed snem

5 dobrych nawyków przed snemPo wypiciu lampki wina lub jednego piwa czujemy się znacznie bardziej zrelaksowani i senni, przez co wydaje się, że będzie nam dużo łatwiej zasnąć. Tak faktycznie się stanie, ale alkohol znacznie obniży też  jakość naszego snu. Zaburza on bowiem fazę  REM, która jest dla naszego organizmu najbardziej regenerującą fazą przez co obudzimy się zmęczeni i niewyspani, a na dodatek istnieje duża szansa, że w nocy będziemy musieli wstać do ubikacji, ponieważ alkohol jest bardzo moczopędny.

 

 

 

 

 

5. Słuchaj nagrań relaksacyjnych przed snem

5 dobrych nawyków przed snemNagrania  relaksacyjne to odpowiednio dobrane dźwięki, często wsparte hipnotycznym tekstem mówionym. Takie połączenie pomoże Tobie odprężyć ciało i zrelaksować umysł. Nagranie pozwoli Tobie spokojnie zasnąć i pozytywnie wpłynie na jakość snu. Nagrania  relaksacyjne są często zalecane przez specjalistów. Zostało udowodnione, że słuchanie nagrań relaksacyjnych pomaga w zaburzeniach związanych ze snem.

 

W latach 90-tych przeprowadzono badanie na dwóch grupach ludzi. Jedna z grup słuchała nagrań relaksacyjnych przed snem a druga nie słuchała. Badanie trwało 21 dni. Rezultaty były zaskakujące. Grupa osób, która słuchała nagrania  relaksacyjnego poprawiła jakość snu o około 30%.

Kliknij poniżej i dowiedz się jak w prosty sposób możesz poprawić jakość swojego snu

Kliknij tutaj  Comment
  1. porady świetne szkoda że mnie nic nie potrafi uspokoić przed snem :/

Leave a reply