Ćwiczenia na płaski brzuch

5 skutecznych ćwiczeń na płaski brzuch

ćwiczenia na płaski brzuch

Każdy z nas wie, że przy dzisiejszym trybie życia ciężko jest utrzymać zdrową dietę, regularnie się ruszać i dbać o zdrowie. Siedząca praca, nadgodziny, wiele obowiązków, których z dnia na dzień przybywa. Mijają miesiące i tak w pewnym momencie orientujemy się, że nasza sylwetka nie wygląda tak, jakbyśmy tego chcieli. A wszystko to przez nieustanny brak czasu. Gdyby tak doba miała 30 godzin, a nie 24. Gdyby tak… Właśnie, gdyby to kluczowe słowo. Dzień nie będzie trwał dłużej, więc chcąc wyglądać dobrze, trzeba wprowadzić pewne nawyki, które z pewnością w tym procesie pomogą. Przede wszystkim woda – to nasz sprzymierzeniec w gubieniu zbędnych kilogramów. Należy pić jej od 1 do 2 litrów dziennie. Brzmi poważnie i wydaje się niemożliwe? Wystarczy spróbować przez tydzień lub dwa, a po czasie ten nawyk sam wejdzie nam w krew. Ciekawym urozmaiceniem może być dodanie do naszej dziennej porcji wody plasterków owoców (najlepiej cytrusowych) albo listków mięty. Jednak samo picie wody nie wystarczy. Przede wszystkim należy postawić na zdrową, zbilansowaną dietę, dostosowaną odpowiednio do naszego trybu życia i upodobań kulinarnych. Nie wiesz jak gotować zdrowo? Nic prostszego – w Internecie krążą teraz niezliczone ilości przepisów, więc na pewno znajdziesz coś dla siebie. Trzeba także pamiętać, że w odżywianiu liczy się regularność – jedz od 4 do 5 posiłków dziennie, mniej więcej co 3 godziny. To na pewno da efekty! 

          Jednak chcąc utrzymać linię i cieszyć się nią cały czas, do diety i nawadniania organizmu musimy dołączyć jakieś ćwiczenia. Ruszając się, spalamy niepożądaną tkankę tłuszczową, uwydatniamy oraz wzmacniamy mięśnie. Najczęstszym obiektem naszych kompleksów jest brzuch. Każdy z nas chce, by prezentował się dobrze niezależnie od stylizacji, dlatego zależy nam, by był płaski. Przedstawimy więc 5 skutecznych ćwiczeń, które pozwolą cieszyć się idealną talią:

5 skutecznych ćwiczeń na płaski brzuch

ćwiczenia na płaski brzuch

  • Skrętoskłony – połóż się na plecach. Ugnij kolana i załóż ręce za głowę. Lekko unosząc tułów, skręcaj go raz w jedną, raz w drugą stronę dotykając naprzemiennie prawego łokcia do lewego kolana i analogicznie na odwrót. Powtórz w 3 seriach po 30 razy.
  • Plank – to tzw. deska. Podeprzyj się na przedramionach i palcach stóp, odrywając ciało od maty. Postaraj się wytrzymać w takiej pozycji 20 sekund. Wykonaj 3 takie serie z krótkim odpoczynkiem pomiędzy. Jeśli nie dajesz rady utrzymać się na przedramionach, spróbuj przy wyprostowanych rękach na płaskich dłoniach.
  • Nogi i ramiona – połóż się na plecach. Wyprostuj nogi i ręce za głową. Trzymaj je tak mocno i unoś jednocześnie tak, by dotknąć dłońmi palców u stóp. Powtórz 20 razy.
  • Unoszenie bioder – połóż się na prawym boku, zegnij prawy łokieć, żeby poczuć stabilność. Lewą dłoń połóż wzdłuż ciała lub oprzyj na biodrze. Unoś biodra tak, by były w linii prostej. Wytrzymaj tak kilka sekund i powoli opuść na matę. Powtórz ćwiczenie w 3 seriach po 20 razy. Później zmień strony i to samo wykonaj na lewej.
  • Brzuszki – nie mogło ich oczywiście w tym zestawieniu zabraknąć. Połóż się na plecach, zegnij kolana do konta prostego. Załóż ręce z głowę. Napinając brzuch wykonuj lekkie skłony w stronę kolan. Pamiętaj, aby nie ciągnąć głowy rękami. Kark musi być luźno. Powtórz 20 razy w 3 seriach. 

Przedstawione ćwiczenia trwają najwyżej pół godziny, więc nie szukaj wymówek! Na pewno znajdziesz 30 minut przed pracą lub wieczorem, kiedy wrócisz już do domu. Początki mogą być trudne, ale z czasem przekonasz się, że ten zestaw aktywności przynosi zamierzone efekty. Nie możesz się poddawać, codziennie staraj się wykonać każde z nich. Dodaj do tego dobrą dietę i częste nawadnianie, a twój brzuch stanie się płaski szybciej, niż myślisz. Czy masz już dietę dla siebie? Jeśli nie to wypróbuj zupełnie za darmo kompletną dietę odchudzającą  szczegóły tutaj>>Leave a reply