6 domowych sposobów na bóle pleców

6 domowych sposobów na bóle pleców

6 domowych sposobów na bóle pleców

Ból pleców może zatruć życie każdej osoby i jest znany prawie każdemu. Z tego powodu zajmuje drugie miejsce wśród powodów poszukiwania pomocy lekarskiej. Dolegliwość ta jest objawem różnych chorób, a czasami konieczne jest szczegółowe badanie w celu ustalenia prawdziwej przyczyny bólu. Najczęściej ból pleców jest związany z zaburzeniem funkcjonowania kręgosłupa. W niektórych przypadkach konieczne jest leczenie, ale tradycyjna medycyna i specjalne ćwiczenia, które można wykonywać w domu, mogą poradzić sobie z wieloma przyczynami bólu pleców.

1. Przepis na domowe leczenie osteochondrozy i przepuklin międzykręgowych

  Należy przygotować folię spożywczą, kawałek bawełny lub lnu i ciepłą wełnianą szmatkę lub szal. Wymieszać w misce jedną łyżeczkę miodu i soku z aloesu. Jeśli ktoś jest uczulony na miód, składnik ten można wykluczyć. W oddzielnym pojemniku zmieszać 100 g niebieskiej gliny i trzy szklanki ciepłej nie wyższej niż 40 ° C wody, masa powinna być jednorodna i przypominać krem. Do glinianej maski dodać mieszaninę miodu i soku z aloesu i dokładnie wymieszać wszystko. 

    Powstałą kompozycję nakłada się na bolący obszar pleców i owija folią spożywczą. Następnie należy położyć bawełnianą serwetkę na folię i zawiń ją ciepłą wełnianą szmatką, trzeba wytrzymać około godziny i usunąć. Potem oczyścić skórę z resztek gliny ciepłą, wilgotną szmatką i ponownie zawinąć w ciepłą tkaninę. Taki kompres z gliny można zrobić w razie potrzeby, ale najlepszy efekt ma trzykrotne użycie w ciągu dnia przez 2-3 tygodnie.

 

2. Leczenie rwy kulszowej za pomocą gliny

6 domowych sposobów na bóle pleców

  W naczyniu ceramicznym wymieszać100 g zielonej lub niebieskiej gliny z 2-3 szklankami octu jabłkowego lub winnego. Ogrzać otrzymaną masę lekko do 38-40 ° C i zastosować na dolną część pleców lub odcinka piersiowego kręgosłupa. Przykryć glinkę folią spożywczą, bawełnianą szmatką i owinąć ciepłą wełnianą tkaniną. Wytrzymać godzinę i zmyć resztki gliny ciepłą wodą, założyć ciepłe ubrania. Takie procedury należy powtarzać 3 razy dziennie przez 2 tygodnie.

 

3. Nalewka alkoholowa z mniszkiem lekarskim na ból pleców i stawów6 domowych sposobów na bóle pleców

  Włożyć świeże kwiaty mniszka lekarskiego do litrowego słoika i wlać 500 ml wódki. Zamknąć słoik pokrywką i przechowywać w ciemnym miejscu przez 10 dni, okresowo potrząsając słoik. Służy do przecierania obszaru bólu pleców lub stawów. Takie leczenie można przeprowadzić 3-4 razy dziennie.

 

4. Kompres z czarnej rzodkwi do leczenia bólu pleców6 domowych sposobów na bóle pleców

  Ten leczący kompres może być stosowany w leczeniu wielu schorzeń kręgosłupa: bóle mięśni (sztywne mięśnie), nerwoból międzyżebrowy i zapalenie korzeni nerwowych. Do jego wykonania potrzebne będzie: kawałek grubej bawełnianej tkaniny, tarka, czarna rzodkiew, folia spożywcza i ciepła tkanina do owijania.

  Należy położyć tkaninę na plecach tak, aby obejmowała cały obszar bólu. Zetrzeć rzodkiew i położyć na szmatce. Przykryć ściereczkę z rzodkwią folią spożywczą i owinąć ciepłą tkaniną. Zachować ten kompres, aż poczuje się silne pieczenie. Następnie usuwa się kompres, a skórę pleców oczyszcza się z soku rzodkwi ciepłą, wilgotną szmatką. Procedurę można powtarzać 2 razy dziennie, naprzemiennie z innymi przepisami, aż do całkowitego wyzdrowienia.

 

5. Liść pokrzywy na ból pleców

6 domowych sposobów na bóle pleców

  Ta dość bolesna metoda leczenia problemów z plecami była praktykowana przez dziadków i pradziadków. Została doceniona za skuteczność i dostępność, w końcu pokrzywa rośnie wszędzie we wszystkich krajach europejskich. Do realizacji tej metody potrzebne są młode pędy pokrzywy i rękawiczki, aby chronić skórę rąk przed ”parzeniem” przez tą roślinę leczniczą.

  Przez rękawiczki należy wziąć kilka pędów świeżo zebranej pokrzywy, następnie uderzać nimi w bolące miejsca pleców około sześć razy, pojawi się kilka pęcherzyków. Podczas korzystania z tego narzędzia należy wziąć pod uwagę wrażliwość skóry na pokrzywy, ponieważ nadmierne tworzenie się pęcherzyków nie przyniesie korzyści. Można powtarzać tę procedurę codziennie.

 

6. Chrzan i surowe ziemniaki na ból pleców

\6 domowych sposobów na bóle pleców

  Aby przygotować ten popularny przepis, będzie potrzebne: ziemniaki, korzeń chrzanu i miód. Aby przygotować kompres za każdym razem trzeba użyć świeżych składników. Ziemniaki i chrzan są tarte i mieszane w równych proporcjach. Do uzyskanej masy dodaje się łyżkę miodu i wszystko dokładnie się miesza, aż utworzy się lepka mieszanina. Nałożyć otrzymaną pastę na obszar bólu pleców, warstwa powinna być równa grubości palca, i zawinąć cienką folią spożywczą i ciepłą tkaniną.

  Aby wytrzymać działanie kompresu, trzeba być cierpliwym, ponieważ daje silne uczucie pieczenia. Konieczne jest podtrzymanie tej procedury przez godzinę. Następnie usuwa się kompres, a skórę czyści wilgotną, ciepłą szmatką. Kompresy z ziemniaków i miodu wykonuje się codziennie, aż ból pleców całkowicie zniknie.

Jeżeli sposoby przedstawione powyżej nie pomogą, możesz też skorzystać z dodatkowych pomocy.

szczegóły tutaj>>Leave a reply