jak oczyścić jelita

Jak oczyścić jelita i zrzucić zbędne kilogramy

Jak oczyścić jelita i zrzucić zbędne kilogramy 

Chociaż błonnik w jelicie nie jest wchłaniany, normalne trawienie bez niego jest prawie niemożliwe. Błonnik pobudza motorykę jelita, wydzielanie kwasu żółciowego i normalizuje aktywność mikroflory jelitowej, powoduje prawidłową postać kału, wywołuje uczucie sytości, pomaga wyeliminować cholesterol z organizmu. Codziennie w ludzkim ciele znajduje się ogromna ilość toksyn, z których część dostaje się do jedzenia, picia, powietrza lub wchłania się przez powierzchnię skóry. Inne toksyny powstają w wyniku życiowej aktywności organizmu i obejmują na przykład miliony starzejących się komórek.            

  Ciało ludzkie jest zaprojektowane tak rozsądnie, że większość toksyn nieustannie przenosi się do narządów wydalniczych, z których głównym jest jelito grube odgrywające rolę ścieków w organizmie. Oczywiste jest, że regularne opróżnianie jelita jest koniecznym warunkiem zdrowia. Aby spełnić ten najważniejszy warunek, ciało potrzebuje błonnika witalnego. Głównym celem jedzenia pokarmów bogatych w błonnik jest oczyszczanie organizmu z toksyn. Obecnie na rynku dostępny jest błonnik witalny, bez którego całkowite oczyszczenie jelita jest prawie niemożliwe.

Ogólnie istnieją dwa rodzaje błonnika: rozpuszczalny i nierozpuszczalny

jak oczyścić jelitajak oczyścić jelita

  Rozpuszczalny błonnik znajduje się w miąższu owoców, fasoli, grochu, marchwi, owsie, siemieniu lnianym. Ze względu na galaretowatą konsystencję, rozpuszczalne włókno zbiera i klei wszystkie odpady, które przechodzą przez jelito. Niektóre gatunki rozpuszczalnego włókna, jak pektyny, zawarte w jabłkach, powodują spowolnienie wchłaniania cukru, a tym samym zmniejszenia ryzyka zachorowania na cukrzycę. Błonnik nierozpuszczalny występuje głównie w zieleni, a także w skórze warzyw, owoców i roślin strączkowych, w orzechach, nasionach i łuseczkach.

  Doskonałe oczyszczenie jelit możliwe jest dzięki spożywaniu błonnika witalnego, który jest pozyskiwany drogą naturalną bez obróbki przemysłowej. Ten rodzaj błonnika znajduje się w babce płesznik i babce jajowatej. Producenci suplementów diety wprowadzili na rynek błonnik witalny, który nie tylko skutecznie oczyści jelita, ale pozwoli również zrzucić kilka zbędnych kilogramów.

W jaki sposób błonnik witalny przyczynia się do utraty wagi?

  • Po pierwsze, spożywając błonnik witalny pozostaje on w organizmie dłużej niż inne składniki odżywcze, jest również jest w stanie zmniejszyć indeks glikemiczny żywności, a zatem występuje uczucie sytości na dłużej.
  • Po drugie, obniża poziom insuliny, hormonu, który pobudza apetyt.
  • Po trzecie, potrzeba więcej energii (kalorii), aby strawić i wchłonąć pokarm bogaty w błonnik.
  • Po czwarte, suplementy diety o wysokiej zawartości błonnika witalnego pomagają w naturalny sposób kontrolować wagę.

  Błonnik witalny dzięki obecności bakterii symbiotycznej zapewnia oczyszczenie jelit w naturalny sposób. Przyjmowanie suplementów diety bogatych w błonnik witalny rozwiąże problem zaparć, pomoże zredukować masę ciała uzupełniając dzienne zapotrzebowanie organizmu na włókno pokarmowe. Najlepiej jednak spożywać błonnik witalny w czystej postaci. Należy jednak zakupić go z pewnego źródła, ponieważ występują na naszym rynku błonniki słabo oczyszczone zawierające larwy owadów. Warto też od razu zakupić opakowanie 1kg, ponieważ najbardziej się opłaca. Takie opakowanie może wystarczyć nawet do  miesięcy. Polecamy jako sprawdzony błonnik witalny firmy Intenson, który kupisz przez ceneo w dobrej cenie tutaj>>

 Leave a reply