jak poprawić wzrok

9 kroków do poprawy wzroku

 9 kroków do poprawy wzroku

Problemy ze wzrokiem to plaga współczesnego pokolenia. Oczy każdego człowieka nie są przystosowane do obciążeń, które na nie spadają. Jeśli ktoś spędza dużo czasu przy monitorze komputera, powinien dbać o zdrowie oczu, aby z wiekiem nie stracić ostrości widzenia. Wiele osób zastanawia się jak poprawić wzrok? Istnieją proste metody, które pozwolą zachować i przywrócić zdrowie oczu.

1. Odpoczynek dla oczu

  Warto przyjąć nawyk krótkotrwałego zamykania oczu w ciągu całego dnia. Dwie minuty wystarczą na zregenerowanie mięśni oczu i wzroku. Należy zamknąć oczy na 2 minuty, co godzinę w ciągu dnia i stanie się prawdziwy cud nie tylko dzięki lepszemu widzeniu, ale także dzięki poprawie systemu nerwowego.

2. Masaż oczu

  Aby zrobić, masaż, należy zamknąć oczy i delikatnie dotykać opuszkami jednego lub dwóch palców. Wykonując okrężne ruchy, palce delikatnie głaszczą zamknięte oczy. Ruchy masażu zwiększają przepływ krwi. W tym samym czasie białka, węglowodany, witaminy, pierwiastki śladowe wchodzą do komórek gałki ocznej. Masaż oczu pomaga nie tylko poprawić wzrok, ale także rozluźnia napięte mięśnie i łagodzi zmęczenie.

  Dlatego zalecane jest regularne przeprowadzanie masażu oczu przy dłuższym czytaniu, pisaniu, pracy przy komputerze, oglądaniu telewizji. Delikatne masowanie oczu przez powieki jest odpowiedzią na pytanie, jak poprawić wzrok w ciągu 5 minut. Dzięki masażowi oka poprawia się krążenie krwi, oczy są całkowicie zrelaksowane, w wyniku, czego wzrok staje się ostrzejszy.

3. Regularne przerwy

  Nie można pozwolić, aby oczy były stale w napięciu: co 20 minut, należy odwracaj uwagę od pracy. To zalecenie jest szczególnie ważne dla osób cierpiących na krótkowzroczność.

4. Palming metoda odprężania wzroku

  Palming to kompleks relaksujących ćwiczeń dla psychiki, pomaga złagodzić zmęczenie, a także maksymalnie zrelaksować oczy po ciężkim dniu. Takie ćwiczenia nie wymagają dużego wysiłku, a rezultat zadziwi każdego. Zastanawiając się jak poprawić wzrok dzięki tej metodzie, wystarczy wykonać poniższe ćwiczenie.

 • Położyć łokcie na płaskiej powierzchni, można także położyć miękką poduszkę lub inny przedmiot
 • Potrząsnąć dłońmi, łagodząc napięcie mięśni
 • Pocierać dłonie o siebie, aż będą ciepłe
 • Złożyć dłonie w „garść”, kładąc je na oczach, zamykając małe palce na grzbiecie nosa i kładąc krawędź dłoni na kościach policzkowych
 • Nie można pozwolić, aby światło przechodziło przez palce, zamknąć oczy
 • Warto pomyśleć o miłych rzeczach, spokojnie oddychać i zrelaksować się.

  Rezultat zostanie osiągnięty, gdy tylko czerń zostanie skupiona przed zamkniętymi oczami, bez odblasku i migotania oznacza to, że oczy i umysł są całkowicie zrelaksowane i gotowe do nowej pracy.

5. Dieta

  Jak poprawić wzrok dzięki odpowiedniej diecie? Odżywianie wpływa na krążenie krwi w siatkówce, więc bardzo ważne jest, aby jeść odpowiednie pożywienie dla utrzymania dobrego wzroku. Najlepszym sposobem zapobiegania słabemu widzeniu są jagody, jeżyny, borówki, bogate w korzystne witaminy i minerały. Ponadto nie można zapominać o witaminach A, B, C itp. Są przydatne zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, i są zawarte w świeżych warzywach i owocach, a także w wielu innych produktach, takich jak podroby i mięso.

  Szczególnym produktem są marchewki, wypełnione witaminą A i beta-keratyną, przyczyniając się do przywrócenia ostrości widzenia. Nie należy zapominać również o cynku, który pozytywnie wpływa na siatkówkę. Wypróbuj bezpłatnie dietę dzięki której dostarczysz niezbędne witaminy oraz  utrzymasz prawidłową wagę Wejdź Tutaj>>

6. Witaminy poprawiające widzenie

  Witaminy dla poprawy wzroku mogą pochodzić z apteki i z domowych soków. Domowe witaminy to świeżo wyciskane soki warzywne i owocowe, a także ziołowe koktajle. Jak poprawić wzrok dzięki konkretnym witaminom?

 • Witamina A lub retinol jest witaminą poprawiającą ostrość widzenia.
 • Karotenoidy zapewniają ochronę przeciwutleniającą komórek wzrokowych, co jest szczególnie ważne podczas pracy przy monitorze komputera.
 • Spośród wszystkich rodzajów karotenoidów największe znaczenie dla oczu mają luteina, likopen i zeaksantyna. Luteina jest w pełni skoncentrowana w tkankach ocznych, może się w nich gromadzić i być spożywana w razie potrzeby. Pochłania światło ultrafioletowe chroni siatkówkę przed zniszczeniem przez szkodliwe promieniowanie, zapobiega zaćmie.
 • Witamina C wzmacnia ściany naczyń krwionośnych. Tak, więc wspiera pełne ukrwienie i odżywianie komórek oka.
 • Witaminy z grupy B poprawiają metabolizm, odżywają i to przyspiesza odzyskiwanie uszkodzonych komórek, usuwanie toksyn.
 • Witamina E przywraca błonę komórkową, a to wzmacnia komórki. Przyspiesza również krążenie krwi, przyspiesza wchłanianie witaminy A.
 • Witamina D zapewnia skurcz mięśni, przywracając ostrość obrazu na siatkówce.
 • Kompletny zestaw witamin dla Twoich oczu znajdziesz Tutaj>>

7. Pierwiastki śladowe

Oprócz witamin pierwiastki śladowe są ważne dla zdrowia oczu:

 • Cynk – bierze udział w tworzeniu czerwonych krwinek i metabolizmie białek, tłuszczów. Jest również konieczny do wchłaniania witaminy A. Cynk wspiera soczewki i mięśnie, zapobiega zaćmie.
 • Selen jest zawarty w siatkówce oka i odpowiada za dokładność obrazu, ostrość wzroku.

8. Produkty wpływające na prawidłowe widzenie

  Z reguły każdy produkt zawiera zestaw przydatnych substancji witamin, enzymów, niezbędnych kwasów. Wiele produktów zawiera dokładnie te witaminy i minerały, które są potrzebne do przywrócenia ostrości wzroku. Spożywając takie przysmaki nie trzeba nawet myśleć o tym jak poprawić wzrok tylko delektować się ich niezwykłym smakiem.

 • Borówka to flawonoidy które rozszerzają naczynia krwionośne, dzięki czemu sprzyjają żywieniu komórek oka, przyspieszając ich regenerację.
 • Cytrusy: źródło witaminy C poprawiają krążenie krwi i stan małych naczyń krwionośnych, naczyń włosowatych.
 • Olej cedrowy to kompleks witamin. Zawiera prowitaminę A, B, D, E – kompleks witamin i mikroelementów, kwasów tłuszczowych. Witamina E występuje w wielu olejach roślinnych, ale ekstrakt z cedru jest mistrzem w ich zawartości.

9. Okulary poprawiające widzenie

  Przemysł farmaceutyczny produkuje specjalne okulary, które pomagają rozluźnić mięśnie oczu. To są okulary z dziurkami. Aby poprawić wzrok, są noszone podczas oglądania telewizji lub pracy przy komputerze. Studenci i osoby pracujące przez wiele godzin przy komputerze głowią się nad tym jak poprawić wzrok za pomocą nowoczesnych rozwiązań? Korzystanie z tych okularów pomaga złagodzić skurcze mięśni po długotrwałym wysiłku oczu. Dlatego korzystanie z okularów z otworami jest przeznaczone dla tych, którzy studiują, pracują przy komputerze. Pomagają rozluźnić mięśnie oczu i zapobiegają uszkodzeniom wzroku. zobacz jak wyglądają takie nowoczesne okulary Tutaj>>

  Wymienione ćwiczenia i specjalne okulary, witaminy i dieta dla poprawy wzroku pomagają nie tylko poprawić wzrok , ale także w zapobieganiu krótkowzroczności, nadwzroczności, zaćmie.

Zadbaj o swoje zdrowie i odbierz za darmo poradnik w formacie PDF “9 kroków do lepszego zdrowia”

  Odbierz poradnik Tutaj  Leave a reply