jak radzić sobie ze stresem

7 sposobów jak radzić sobie ze stresem

7 sposobów jak radzić sobie ze stresem

          Codziennie rano wstając, na każdego z nas czeka wiele nowych wyzwań i obowiązków. Przez ciągłe zabieganie, pracę, brak czasu jesteśmy coraz bardziej zestresowani. Cierpi na tym nie tylko nasza psychika, ale również zdrowie fizyczne. Mamy problemy z koncentracją, snem, stajemy się rozdrażnieni i łatwiej się męczymy. Jednak rzadko skupiamy się wtedy na sobie, bagatelizujemy objawy myśląc, że to nic takiego i samo zniknie. Niestety tak się nie dzieje. Więc jak radzić sobie ze stresem? Czy istnieją jakieś skuteczne sposoby, dzięki którym poczujemy się lepiej i nasza głowa oraz ciało będą mogły odpocząć? Otóż tak i jest ich dosyć sporo i sprawdzą się one absolutnie dla każdego. 

 1. Gorąca kąpiel lub długi prysznic.                                                           jak radzić sobie ze stresem                             To chyba najprostsze z rozwiązań. Kąpiel należy do naszej codziennej wieczornej rutyny, dlatego od czasu do czasu możemy poświęcić na nią więcej, niż 10 minut. Wystarczy, że napuścić do wanny bardzo ciepłej wody, rozcieńczysz w niej jakiś aromatyczny olejek, zapalisz kilka świec, zgasisz światło, by oczy mogły od niego trochę odpocząć i pozwolisz sobie w takiej atmosferze na chwilę relaksu. Oczywiście tak samo może być w wypadku prysznica – gorący strumień wody i pięknie pachnące żele pozwolą oczyścić nie tylko ciało, ale również głowę z wszelkich myśli. Taki zabieg odpręży nas i przez resztę wieczoru będziemy czuć się komfortowo, a stres minie.
 2. Nagrania relaksacyjne.                                                                                                                 jak radzić sobie ze stresem Na pewno każdy z nas o nich słyszał, ale czy kiedykolwiek próbowaliśmy, czy faktycznie działają? Odpowiedź brzmi – tak. Już nawet kilkunastominutowa sesja pomoże nam zapomnieć o stresujących sytuacjach z dzisiejszego dnia. Szum fal, delikatny śpiew ptaków, odgłosy lasu – to dźwięki, które przyniosą nam największe ukojenie. Kojarzą się z naturą, spokojem, dlatego po zamknięciu oczu nasz mózg przeniesie się właśnie na łono przyrody, będzie sobie to wyobrażał i nie skupi się na tym, co na co dzień go zaprząta. Spróbuj to naprawdę działa. Dostęp do takiego nagrania relaksacyjnego znajdziesz Tutaj>>
 3. Ćwiczenia.                                                                                                                                          jak radzić sobie ze stresemW tym punkcie dowolność jest ogromna. Wystarczy, że zastanowisz się, jaki sport najbardziej lubisz i to już będzie krok w stronę sukcesu. Każdego dnia przed pracą lub po niej wybierz się na półgodzinny jogging, na basen lub na rower. Możesz także ćwiczyć w domu na macie. Wybierz taką aktywność, która będzie dla Ciebie najodpowiedniejsza. Dzięki temu tętno podniesie się, organizm zacznie się męczyć (oczywiście w pozytywny sposób), uwolnią się endorfiny. Z takim nastawieniem dużo łatwiej będzie nam stawić czoła nowym wyzwaniom przez cały dzień lub aktywnie go zakończyć. W tym drugim przypadku dodatkowo łatwiej będzie nam zasnąć, co również nas odstresuje, pozwoli w końcu się wyspać i poczuć dobrze kolejnego dnia rano. A dodatkowo pomoże to naszej sylwetce. 
 4. Małe marzenia.                                                                                                                                 jak radzić sobie ze stresemTak, pozwól sobie na nie. Nie chodzi o to, by rzucić pracę i wylecieć na drugi koniec świata na 3 miesiące. Jednak czasem chodzą nam po głowie różne pomysły – a to chęć zakupu jakiegoś gadżetu, nowej sukienki, butów, a to ochota na kino lub lody. Znajdź na to czas! Wystarczy kilkadziesiąt minut, by wyjść gdzieś i spełnić właśnie taką swoją drobną zachciankę. Poczujemy się wtedy szczęśliwi i skupimy się na tej danej rzeczy lub aktywności, więc nasz mózg odsunie na dalszy plan to, co nieprzyjemne. 
 5. Zwierzaj się.                                                                                jak radzić sobie ze stresem                                                  Powiedzenie komuś, co nas trapi to chyba najlepszy sposób na pozbycie się zbędnych stresów. Może to być mąż, żona, przyjaciel, mama, siostra, brat. Ktokolwiek, do kogo mamy zaufanie i w rozmowie z nim czujemy się komfortowo. Można zaprosić tę osobę do siebie, pójść do niej lub po prostu zadzwonić. Takie wygadanie się uwolni nas od ciężaru, będziemy czuli, że ten bliski/bliska z pewnością nam pomoże, powie coś, co sprawi, że zestresowanie przejdzie.
 6. Nie zadręczaj się.                                                                        jak radzić sobie ze stresem                                                      Jeśli spotkało Cię coś, co wywołało stres i uważasz, że wina leży po Twojej stronie – nie myśl o tym. Co się stało, to się nie odstanie. Nie jesteśmy w stanie cofnąć czasu, dlatego nie należy zastanawiać się nad tym, co by było gdyby. Pozwól swojemu umysłowi zregenerować się po porażce. Myśl pozytywnie, powiedz sobie, że to niepowodzenie tylko Cię wzmocni. Takie podejście pomaga, tylko trzeba o nim pamiętać.
 7. Odpowiednie nawadnianie.                                                        jak radzić sobie ze stresem                                                  Dla niektórych ten sposób może brzmieć dziwnie. Jak woda i inne napoje mają pomóc w walce ze stresem? Gdy dostarczamy naszemu organizmowi odpowiednią ilość zdrowych płynów, zaczyna lepiej funkcjonować, przez co nasze samopoczucie ogólne staje się lepsze i jesteśmy mniej podatni na stres. Najodpowiedniejsze do tego będą woda oraz różnego rodzaju herbaty ziołowe (melisa, rumianek, mięta). 

          Jeśli tylko czujesz, że w Twoim życiu pojawiło się zbyt dużo stresu, czujesz się z tym źle i chcesz się od niego uwolnić – stosuj wybrane metody regularnie. Oczywiście możesz połączyć je wszystkie lub dobierać w zależności od czasu, jakim w danej chwili dysponujesz. Zacznij myśleć o sobie, a Twój organizm z pewnością Ci się odwdzięczy. Możesz zacząć od czegoś co jest proste oraz skuteczne i nie wymaga dużo czasu szczegóły tutaj>>Comments
 1. Nie zadreczanie sie jest tutaj najtrudniejsze. Dla mnie zawsze działa pozytywnie muzyka. Myślę że wielu osobom ten artykuł może pomóc

  1. Tak to prawda, zadręczanie się często nas prześladuje.
   A najgorsze jest to, że przez to ciężko jest zasnąć.

Leave a reply