bielizna termoaktywna

Odzież do biegania jesień/zima

 Odzież do biegania jesień/zima

Po gorącym lecie, mokra jesień przychodzi wraz z wiatrem i chłodem, ale nie jest to powód, aby przestać trenować bieganie. Czasami trudno jest zrozumieć, czy będzie gorąco do biegania, czy będzie zimno. Oprócz utrzymywania ciepła, odzież do biegania na jesień i zimę musi oddychać, usuwać wilgoć, nie ograniczając ruchów.

  Popularny błąd początkującego biegacza polega na założeniu zbyt wielu ubrań: patrząc przez okno na skulonych przechodniów w kurtkach, nie jest łatwo podjąć prawidłową decyzję. W rezultacie można się przegrzać i złapać infekcję, a wystarczy założyć bieliznę termoaktywną, aby zapewnić sobie optymalne warunki termiczne. Decydując o wyborze odzieży do biegania na jesień i zimę trzeba do odczuwalnej temperatury dodać 10 stopni C.

 

Jak dobrać odzież do biegania na jesień i zimę?

Pierwsza warstwa -T-shirt, bielizna termoaktywna

bielizna termoaktywna

  Koszulka z krótkim lub długim rękawem, zawsze z syntetycznego materiału sportowego, lekka i dobrze odprowadzająca wilgoć. Długość rękawa pierwszej warstwy zależy od warunków pogodowych i temperatury za oknem. Odzież do biegania na jesień i zimę najczęściej obejmuje długi rękaw. Zwykła tkanina bawełniana nie będzie odpowiednia: wchłania wilgoć, szybko się ochładza i stanowi ciężkie mokre obciążenie dla ciała biegacza.

  Pierwsza warstwa powinna zawierać bieliznę termaktywną wykonaną przy użyciu unikalnej technologii, która pozwala tworzyć bieliznę bez szwów oraz z obszarami o różnym stopniu zagęszczenia i wentylacji w różnych częściach ciała. Tak, więc, w miejscach o wysokiej potliwości, tkanina jest wykonana w postaci siatki, która pozwala szybko i komfortowo usunąć wilgoć z powierzchni skóry.

  Najnowocześniejsza cienka dzianina, z której wykonana jest bielizna, daje niesamowite wrażenia dotykowe, ma doskonałą charakterystykę wytrzymałościową. Tkanina zawiera naturalne włókna bawełny i wiskozy, a także najnowsze, bezpieczne włókna syntetyczne. Tkanina wykonana jest w ekskluzywnych technologiach i składa się z dwóch warstw. Wewnętrzna warstwa natychmiast usuwa wilgoć z ciała i zawsze pozostaje wygodna i sucha. Górna warstwa zapewnia termoregulację, w takich ubraniach ciało zawsze odczuwa wygodę, ponieważ tkanina dostosowuje się do temperatury ciała. Bielizna termoaktywna zapewnia doskonałe poczucie swobody ruchów i komfortu.

Odzież termiczna dla kobiet  zobacz tutaj>>

Odzież termiczna dla mężczyzn zobacz tutaj>>

 

Druga warstwa – na chłód i deszcz

bielizna termoaktywna

  W deszczu lub przy większym wietrze można nosić lekką wiatrówkę. W suchej, ale chłodnej pogodzie od 0 do +5 ° C na bieliznę termoaktywną można założyć bluzę z polaru, która utrzymuje ciepłotę ciała, lub t-shirt z długimi rękawami. Dla mężczyzn odpowiednie będą kalesony termoaktywne zapewniające komfort termiczny, gdy za oknem temperatura osiąga +10oC do -25oC.

Odpowiednią kurtkę i spodnie męskie Znajdziesz tutaj>>

  Spodnie dla kobiet idealne w okresie jesienno – zimowym wykonane w technologii bezszwowej z wykorzystaniem dwuwarstwowej oddychającej dzianiny, zapewnią ciepło i właściwe oddychanie dla skóry. Wewnętrzna warstwa usuwa naturalną wilgoć, pozostawiając skórę suchą nawet podczas najbardziej aktywnego treningu. Warstwa zewnętrzna spełnia funkcję izolacji cieplnej, nie pozwalając jej na przemarznięcie przy każdej pogodzie. Na kolanach najczęściej znajdują się wkładki wzmacniające, a na nogach przyszyte są elementy odblaskowe. Takie spodnie są idealne do biegania i uprawiania sportów na świeżym powietrzu. Kobiety mogą zaopatrzyć się w wygodną bieliznę termoaktywną która idealnie dopasowuje się do danej sylwetki.

Wybierz odpowiednią kurtkę damską tutaj>>

Dobierz także spodnie damskie dopasowane do Twoich potrzeb tutaj>>

 

Trzecia warstwa – gdy jest bardzo zimno

bielizna termoaktywna

  Trzecia warstwa odzieży wierzchniej chroni przed mrozem, deszczem i wiatrem. W chłodną i mokrą pogodę trzeba założyć cienką wiatroszczelną i nieprzemakalną kurtkę, wyposażoną w odblaskowe paski, dzięki czemu biegacz jest lepiej widzialny na drodze. Głowa i twarz powinny być chronione przed deszczem i mrozem przez kaptur lub czapkę baseballową z długim daszkiem na jesieni i czapką z materiału odprowadzającego wilgoć na zimę. Rękawiczki muszą zapewnić ochronę rękom przed chłodem i mrozem.

Czapki i rękawiczki dla kobiet Zobacz tutaj>>

Czapki i rękawiczki męskie znajdziesz tutaj>>

  Bluza z kapturem dla osób biegających z technologią bezszwową z dwuwarstwowej dzianiny oddychającej, doskonale sprawdza się w okresie jesieni i zimy. Wewnętrzna warstwa skutecznie odprowadza wilgoć, dzięki czemu skóra będzie całkowicie sucha nawet podczas treningu o wysokiej intensywności. Warstwa zewnętrzna jest termoizolacyjna, chroni przed naturalną utratą ciepła i przed przenikaniem zimnego powietrza. Dodatkowe usuwanie wilgoci odbywa się dzięki specjalnej siatce, znajdującej się w obszarach o zwiększonym poceniu.

  Niezbędne będą leginsy przylegające do ciała i niekrępujące ruchów. W okresie zimowym warto założyć ocieplane leginsy, które ogrzeją nogi podczas nawet dużego mrozu. W takich ubraniach zawsze konieczne są elementy odblaskowe i trzeba o tym pamiętać kupując odzież do biegania na jesień i zimę.

 Leave a reply