8 domowych sposobów na ból ucha

  Zapalenie ucha to zapalna choroba ucha o charakterze bakteryjnym, rzadko grzybiczym. Małe dzieci w wieku do 3 lat cierpią najczęściej na zapalenie ucha środkowego ale najszybciej radzą sobie z chorobą. Ale dla osoby dorosłej, zapalenie ucha środkowego może stać się prawdziwą katastrofą, a przy nieadekwatnym leczeniu może stać się przewlekłe, upośledzić słuch lub nawet doprowadzić do całkowitej głuchoty.

  Zapalenie ucha środkowego występuje w okolicy błony bębenkowej. Charakteryzuje się ostrym bólem, pulsacją, zaburzeniem słuchu. Czasami ból rozprzestrzenia się na policzek i zęby, dlatego trudno jest zlokalizować uszkodzenie. Jeśli ropa nie wypływa, ale pozostaje w środku, prowadzi do dalszych komplikacji.

8 domowych sposobów na ból ucha

 

Istnieje kilka sposobów leczenia tej choroby. Zazwyczaj leczenie przeprowadza się za pomocą antybiotyków lub innych podobnych leków. Jednak zarówno dorośli, jak i dzieci nie zawsze tolerują działanie tych leków. I tu pojawiają się naturalne domowe sposoby na zapalenie ucha środkowego.

 

1. Ekstrakt z liścia laurowego

zapalenie ucha środkowego

  Liść laurowy, znany wszystkim, jako przyprawa ma właściwości lecznicze. Jego korzystny wpływ na leczenie wielu chorób zawdzięcza zawartości olejków eterycznych, pierwiastków śladowych i witamin.

Przydatne właściwości liścia laurowego:

  • Zwiększa odporność
  • Pomaga wyeliminować toksyny
  • Skuteczny przeciwko grzybicom.

  Spożywanie liścia laurowego wymaga przestrzegania zaleceń, ponieważ w dużych dawkach jest trujący. Nie zaleca się stosowania go w leczeniu kobiet w ciąży i karmiących piersią, a także w leczeniu pacjentów z niewydolnością serca, wątroby i nerek.

Przygotowanie wywaru z liści laurowych do leczenia zapalenia ucha środkowego:

  • Wlać do garnka 200 ml wody, 5 liści, zagotować.
  • Zaparzać napar w termosie przez 2 godziny.
  • Wkraplać po 3 krople naparu do bolącego ucha 3-4 razy dziennie.

2. Cebula i kminek wspomaga leczenie zapalenia ucha środkowego

  Niektórzy radzą, aby wkraplać do ucha trzy krople soku z cebuli, pieczone w piecu z dodatkiem nasion kminku. Należy wziąć dużą cebulę, odciąć górę, zrobić otwór, włożyć 1 łyżeczkę nasion kminku, umieścić wierzch cebuli na miejscu, zawiązać ją nitką, włożyć do piekarnika i piec przez 20-30 minut. Następnie wycisnąć ciepły sok i poczekać aż trochę przestygnie, następnie zakroplić do ucha na noc.

3. Napar z rumianku

  Antybakteryjne i przeciwzapalne właściwości rumianku są znane wszystkim. Są przydatne w leczeniu zapaleniu ucha środkowego. 1 łyżeczkę rumianku zalać szklanką gorącej wody i zaparzać przez 30-60 minut. Następnie napar należy przecedzić i przemywać uszy. Należy upewnić się, że płyn nie jest zbyt gorący, ponieważ może to zwiększyć ból.

4. Aloes i Kalanchoe

  Aloes i Kalanchoe wykonają świetną pracę przy zapaleniu ucha środkowego. Należy wziąć kawałki liści z każdej rośliny, posiekać, zawinąć w gazę lub bandaż i włóż w bolące ucho na całą noc. Rano usunąć. Niezwykle łagodzi stany zapalne i ściąga ropę.

5. Olejek z listków bazylii

zapalenie ucha środkowego

  Można przygotować olejek na bazie listków bazylii. Potrzeba około 25 listków i około 100 mililitrów oleju. Taka mieszanina musi być macerowana przez tydzień, po czym otrzymany olejek bazyliowy zostaje zakraplany do bolącego ucha. Możesz też kupić gotowy olejek z bazylii w niskiej cenie Tutaj>>

6. Kwas borny

  Roztwór kwasu bornego na bazie alkoholu jest stosowany w przypadkach, gdy nie można zastosować antybiotyków. W medycynie stosuje się roztwór o stężeniu 3%. Może być stosowany do leczenia zewnętrznego zapalenia ucha środkowego bez stosowania antybiotyków. Lek podaje się do ucha za pomocą pipety 3-4 razy dziennie. Nie należy używać więcej niż trzy krople na raz. Kwas borny w pełni działa 15 minut po wkropleniu. Następnie ucho przykrywa się bawełnianym wacikiem, aby płyn nie wypłynął.

7. Olej kamforowy i czosnek

  Zapalenie ucha środkowego leczy się mieszaniną oleju kamforowego i czosnku. Łagodzi stany zapalne, pomaga pozbyć się wrzodów i zmniejsza ból ucha. W celu leczenia choroby 2-3 ząbki czosnku są miażdżone i zmieszane z olejem kamforowym. Uzyskaną mieszaninę ogrzewa się do temperatury 30-36 stopni. Następnie umieszcza się go na kawałku gazy i umieszcza w uchu. Ten środek ludowy stosuje się dwa razy dziennie. Poprawę stanu obserwuje się już po 5-7 dniach od rozpoczęcia stosowania.

8. Ocet jabłkowy

zapalenie ucha środkowego

  Ocet może pomóc w przypadkach, w których zapalenie ucha było spowodowane przez grzyby chorobotwórcze. Ale zapalenie ucha środkowego można leczyć jedynie octem jabłkowym, ponieważ jest on naturalnym produktem. Ocet jabłkowy jest mieszany z wodą w proporcjach jeden do jednego. Gazę zanurza się w mieszaninie i delikatnie umieszcza w uchu. Ocet jabłkowy łagodzi stany zapalne i działa, jako naturalny środek antyseptyczny. Jeśli zapaleniu ucha środkowego towarzyszy ból gardła lub katar, zaleca się przepłukanie gardła słabym roztworem octu jabłkowego. Osobiście polecam ekologiczny ocet jabłkowy bio, wytwarzany z jabłek ekologicznych zobacz tutaj>>

 

 Leave a reply